“Magia polskich ziół.” Patrycja Machałek

“Magia polskich ziół.” Patrycja Machałek

Przechadzając się między sklepowymi alejkami możemy zauważyć w co obfituje rynek. Produkty z dopiskiem “bio” czy “eko” zyskują coraz większe grono sympatyków zarówno jeśli chodzi o produkty spożywcze, kosmetyczne czy też artykuły przydatne w gospodarstwie domowym. Cofnijmy się wiele lat wstecz do czasów, w których żyły nasze babcie i prababcie. Czy ktoś wtedy znał choćby pojęcie słowa “ekologiczne”? Supermarkety i wielkie centra handlowe, gdzie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki nie były nawet snem podobnie jak SPA czy salony odnowy biologicznej. Sekretem zdrowia i urody były zioła. Wystarczył spacer na łąkę bądź do przydomowego ogródka by cieszyć się naręczem cennych ziół. Do takiego magicznego, ziołowego świata przenosi nas Patrycja Machałek w książce “Magia polskich ziół” (https://www.taniaksiazka.pl/magia-polskich-ziol-patrycja-machalek-p-1357573.html). Czy na pewno jest magicznie? Przekonajmy się.

Od magicznej okładki po fantastyczną treść

Przepięknie opracowana okładka lektury od pierwszego wejrzenia przyciąga uwagę. Zagłębiając się w dalszą cześć książki przekonujemy się, że rośliny powszechnie uznawane za zwykłe, nikomu niepotrzebne chwasty, tak na prawdę kryją w sobie ogromne pokłady cennych składników. W przedstawionej pozycji znajdziemy wiele prostych przepisów na mieszanki i wywary wspomagające nasze zdrowie, poprawiające odporność organizmu jak również mające rewelacyjny wpływ na urodę. Autorka w bardzo przejrzysty sposób przedstawia zioła takie jak między innymi: macierzanka, lebiodka, paproć czy jasnotka, zachęcając przy tym czytelników do przygotowania w domowym zaciszu naturalnych toników, maści, nalewek czy wywarów. Dlaczego są tak rewelacyjne? Ponieważ nie zawierają żadnych sztucznych dodatków i konserwantów. Wszystko co kryje się w przepisach jest w stu procentach ekologiczne.

Niepozorne rośliny, ogromna moc

Wertując książkę zyskujemy ogromny pakiet wiedzy o tym co nas otacza. Maleńkie roślinki zasiedlające nasze ogródki, bądź te większe spotykane w lasach, parkach lub na łąkach, kto zwraca na nie uwagę? Dzięki “Magii polskich ziół” zyskujemy zupełnie inny pogląd na to, co zazwyczaj plewimy i wyrzucamy, lub po prostu depczemy w czasie spaceru. Poświęćmy kilka chwil, poobserwujmy cudowny świat roślin. Dzięki wiedzy zawartej w lekturze wniesiemy do swojego domu moc odżywczych roślin, które przetworzymy na wartościowe dla zdrowia produkty.
Książki Patrycji Machałek, o które także warto wzbogacić domową biblioteczkę to “Siła ziół” i “Przetwory z pomysłem”. Z pewnością przydadzą się niejednej pani domu.

Książka zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com